Konkurs - "Blackout poetry - poezja z odzysku"
13.12.2021
Konkurs - "Blackout poetry - poezja z odzysku"
Z przyjemnością informujemy, że  Alan Bidziński  (1g) zdobył 1. miejsce a Wiktoria Kaczmarek (1g)  2. miejsce  w Konkursie  "Blackout poetry - poezja z odzysku" zorganizowanym  przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddziałał w Koninie.  Blackout poetry to technika, która zachęca do zmiany istniejącego tekstu i nadania mu nowego znaczenia. Celem jest uzyskanie zupełnie nowych utworów, tak zwanej ,,poezji z odzysku” i polega na zakreślaniu słów z zadrukowanej kartki książki lub gazety, dzięki czemu powstaje nowy tekst.  Zadaniem uczestników Konkursu było  „wyłonienie” wiersza z dowolnego tekstu autorstwa Stanisława Lema  oraz jego zilustrowanie (zgodnie z zasadami blackout poetry).  Serdecznie gratulujemy!
 
NASZE KANAŁY