Miesiąc Zdrowia
5.05.2021
Miesiąc Zdrowia
Od 1950 roku w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia, obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W związku z tym w kwietniu każdego roku organizowane są w naszej szkole akcje, wykłady, spotkania i inne działania związane z promocją zdrowia i zdrowego stylu życia. Tak było także w tym roku. Uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w wykładach on-line przeprowadzonych przez pracowników Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Podjęte zostały następujące tematy: „Negatywne skutki nadużywania napojów energetyzujących przez młodzież” (dr n. farm. Agnieszka Saran-Jagodzińska), „Dieta bezglutenowa – wskazania do zastosowania” (dr n. med. Angelika Kargulewicz), „Zgubne skutki korzystania z popularnych diet internetowych bez konsultacji z dietetykiem”(dr n. med. Angelika Kargulewicz), „Trudności pielęgnacji cery z trądzikiem młodzieńczym” (mgr Iwona Nolbert), „Negatywny wpływ wybranych składników kosmetyków” (dr Ewelina Petzke). W klasach trzecich kontynuowano działania z zakresu profilaktyki raka jądra (program edukacyjny „Odważni wygrywają!”), a wśród wszystkich uczniów – temat dotyczący depresji. Uczniom, rodzicom oraz nauczycielom przekazywane były materiały związane z tematyką prozdrowotną, zawierające praktyczne porady, w tym dotyczące zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.
 
NASZE KANAŁY