Sukcesy Oliwii w konkursach recytatorskich
30.03.2021
Sukcesy Oliwii w konkursach recytatorskich
Oliwia Stanisławska - uczennica kl.2e* zajęła II miejsce w XV Powiatowym Konkursie Recytatorskim Liryczne Spotkania z Norwidem zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną i III Liceum Ogólnokształcące w Koninie. Oliwia prezentowała wiersz "Marionetki". Jury konkursu, wydając werdykt, tak skomentowało jej występ: "To recytacja dojrzała, ale jednocześnie lekka. Jest bardzo daleka od patosu, wprowadza elementy ironii i dystansu do tekstu. Sposób jego podania powoduje, że po prostu jest wiarygodny, a utwór Norwida czytelny dla współczesnego człowieka."  Lecz to nie jedyny sukces Oliwii uczennica zdobyła również wyróżnienie w XXI Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Józefa Czechowicza, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Lublinie. Oliwia zaprezentowała dwa teksty poetyckie: "Księżyc w rynku" J.Czechowicza i "Westchnienie" J.Hartwig. Ogromne gratulacje dla Oliwii i pani Doroty Kulesy. Życzymy kolejnych sukcesów!
 
NASZE KANAŁY