XVIII Festiwal Kultury
31.03.2021
XVIII Festiwal Kultury
         W dniu 31.03.2021 roku odbył się w naszej szkole XVIII Festiwal Kultury – „Kultura w czasach zarazy”. Po raz pierwszy przygotowaliśmy festiwal w wersji filmowej, co było dla nas nowym doświadczeniem i wymagało dużego nakładu pracy, zwłaszcza ekipy filmowej. Pomysł filmowej odsłony festiwalu pojawił się w grudniu 2020. Przygotowaliśmy plan działań, według którego pracowaliśmy w grupach: styczeń – scenariusze, projekt scenografii, aranżacje muzyczne, scenopis; luty – nagrania filmowe i dźwiękowe, gromadzenie materiału od twórców; marzec – montaż filmowy i dźwiękowy, napisy. Poznaliśmy, że Teamsy służą nie tylko nauce zdalnej. Utworzyliśmy na nich grupę festiwalową i tam spotykaliśmy się, by omawiać nasze działaniai konsultować się na bieżąco przy realizacji projektu. Na teamach były nawet próby! 
        Filmowa wersja XVIII Festiwalu Kultury  ukazała nas jako społeczność zaangażowaną w działania kultury, ponieważ w całości jesteśmy jego twórcami. Cieszymy się, że mimo trudnych czasów udało nam się zorganizować święto kultury w II LO. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów - twórców festiwalu i nauczycieli, sprawujących opiekę artystyczną nad młodzieżą.
    Specjalne podziękowania dla pani Lucyny Lenard -Woźniak z Młodzieżowego Domu Kultury za udostępnienie sali koncertowej i pomoc akustyka w trakcie nagrań dźwiękowych oraz dla pana Andrzeja Mosia z Klubu Filmowego „Muza” Konińskiego Domu Kultury za wsparcie artystyczne.

XVIII Festiwal Kultury można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/Q9AR3GV28L0
NASZE KANAŁY